O patronie Naszego przedszkola

Twórcą Kubusia Puchatka jest angielski pisarz Aleksander Alan Milne. Napisał on książkę dla swojego syna Krzysia, który urodził się w 1920r. W sierpniu 1921 r. pani Daphne, mama Krzysia , podarowała swemu synowi na pierwsze urodziny pluszowego misia ze sklepu Harrodsa w Londynie. Od tego właśnie momentu swój początek bierze historia Kubusia Puchatka. Pan Milne nie od razu dostrzegł potencjał literacki, tkwiący w pluszowej zabawce, ale Krzyś natychmiast pokochał Misia.

Przypatrując się zabawie swojego synka i jego fascynacji misiem, ojciec wpadł na pomysł napisania książki dla Krzysia - książki, która stała się szybko nieśmiertelnym klasykiem literatury dziecięcej. 14 października 1926 r. wydany został w Londynie „Kubuś Puchatek” („Winnie the Pooh”) , a w roku 1928 „Chatka Puchatka”. W Polsce po raz pierwszy dwutomowa książka o Kubusiu Puchatku ukazała się w 1938 roku w tłumaczeniu Ireny Tuwim.